Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Seuran kiertopalkinnot

Kauramalja on seuraa hyvin edustaneelle hevoselle tarkoitettu pysti, Alangon malja puolestaan kilpailujen tiimoilta ansiokkaalle ratsastajalle. Hevostaito-/hoitomalja voidaan myöntää ahkeralle hoitajalle/talkoolaiselle. Uudenkaupungin Ratsastajien stipendi (ent. Wasaborgin stipendi) on kehittyneelle ja ahkeralle seuralaiselle.

 

2016

Kauramalja: Goldencoast Countess
Alangon malja: Venla Ollaranta
Hevostaito-/hoitomalja: Reetta Turkki
Uudenkaupungin Ratsastajien stipendi: Heidi Turkki

2015

Kauramalja: Lavilan Minttu
Alangon malja: Jenni Putro
Hevostaito-/hoitomalja: Ekku Laurikainen
Wasaborgin stipendi: Hanna Mäkinen

2014

Kauramalja: Valfred
Alangon malja: Laura Rinne
Hevostaito-/hoitomalja: Henni Hannula
Wasaborgin stipendi: Juulia Rannus

2013

Kauramalja: Manuel Halerolls
Alangon malja: Jessica Virtanen
Hevostaito-/hoitomalja: Oona Lehtinen
Wasaborgin stipendi: Päivi Valtonen

2012

Kauramalja: His Heiress
Alangon malja: Ida Kallioinen
Hevostaito-/hoitomalja: Heli Mäkelä
Wasaborgin stipendi: Elisa Pirilä

2011

Kauramalja: Sangria
Alangon malja: Johanna Valmunen
Hevostaito-/hoitomalja: Julia Aaltonen
Wasaborgin stipendi: Johanna Pirilä

2010

Kauramalja: Kongas-Reeti
Alangon malja: Kia Mikkola
Hevostaito-/hoitomalja: Anniina Kinnala
Wasaborgin stipendi: Kaisa Jussila

2009

Kauramalja: Kitos
Alangon malja: Elisa Pirilä
Hevostaito-/hoitomalja: Jonna Sura
Wasaborgin stipendi: Anni Salo

 

Seuramestarit

2015 koulumestaruus

Minijuniorit:
1. Tytti Moisio - Emelia
2. Reetta Turkki - Valfred
3. Maija Teinilä - Metty's Rafaello

Juniorit:
1. Heidi Turkki - Teba
2. Ida Kallioinen - Kirina
3. Johanna Herrala -Eternita d' Amore

Seniorit:
1. Johanna Valmunen -Lavilan Minttu
2. Julia Aaltonen - Goldencoast Countess
3. Jenni Putro - Lasite

2015 estemestaruus

Minijuniorit:
1. Maija Teinilä - Metty's Rafaello
2. Reetta Turkki - Valfred
3. Tytti Moisio - Emelia

Juniorit:
1. Venla Ollaranta - Almaz
2. Maiju Pappila - Mikas
3. Viivi Tanner - Willemijn

Seniorit:
1. Johanna Valmunen -Lavilan Minttu
2. Anu Teinilä - Kantolan Vilivonka
3. Jenni Putro - Lasite

2014 koulumestaruus

Minijuniorit:
1. Hanna Mäkinen - Goldencoast Countess
2. Tytti Moisio - Elounelma
3. Maija Teinilä - Metty's Rafaello

Juniorit:
1. Wilma Mäkelä - Flower Marina 80 W
2. Ida Kallioinen - Stonecastle's Wild Prince
3. Veera Tanner - Elektors Diana Rose 239 C

Seniorit:
1. Jenni Putro - A. Elegia Sara
2. Johanna Valmunen - Mirotka
3. Laura Rinne - Elektors Diana Rose 239 C

2014 estemestaruus

Minijuniorit:
1. Emma Salminen - Stonecastle's Wild Prince
2. Maija Teinilä - Metty's Rafaello
3. Viivi Tanner - Safiiri

Juniorit:
1. Ida Kallioinen - Stonecastle's Wild Prince
2. Veera Tanner - Willemijn
3. Johanna Herrala - Pocahontas II

Seniorit:
1. Johanna Valmunen - Liptonella
2. Anu Teinilä - Kantolan Vilivonka

 

2013 koulumestaruus

Minijuniorit:
1. Kirsi Heikkinen - Metty's Rafaello
2. Meri Mäntynen - Nike II
3. Emma Salminen - Niemenpellon Mimosa
 
Juniorit:
1. Ida Kallioinen - Elounelma
2. Karo Minkkinen - Safiiri
3. Anni Laaksonen - Valfred
 
Seniorit:
1. Laura Rinne - Elounelma
2. Johanna Valmunen - Lavilan Minttu
3. Heli Mäkelä - Oms

2013 estemestaruus

Minijuniorit:
1. Hanna Mäkinen - Goldencoast Countess
2. Emma Salminen - Niemenpellon Mimosa
3. Pinja Santala - Valfred
 
Juniorit:
1. Vilma Ali-Laurila - Wii Charming Despot
2. Kirsi Heikkinen - Metty's Rafaello
3. Meri Mäntynen - Eolina
 
Seniorit:
1. Laura Rinne - Elounelma
2. Johanna Valmunen - Lavilan Minttu
3. Julia Aaltonen - Mille-Miro
   

 

Mestaruuksia

2015

Kulta Esteratsastuksen aluemestaruus, Suomenhevoset
Ida Kallioinen/Elounelma

Hopea Kouluratsastuksen harrastemestaruus
Venla Ollaranta/Malika

Pronssi Suomenpienhevosten mestaruus, esteratsastus, juniorit
Ida Kallioinen/Elounelma

Hopea Suomenpienhevosten mestaruus, kenttäratsastus, juniorit
Ida Kallioinen/Elounelma

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Hanna Mäkinen/Goldencoast Countess

Pronssi Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Johanna Valmunen/Liptonella

Kulta Vakka Cup esteratsastus, ponit
Venla Ollaranta/Almaz

Hopea Vakka Cup esteratsastus, ponit
Viivi Tanner/Willemijn

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, ponit
Hanna Mäkinen/Goldencoast Countess

2014

Hopea valtakunnallinen aluetasonmestaruus valjakkoajo, ponit
Henri Rinne/Minx

Pronssi Suomenpienhevosten mestaruus, kouluratsastus
Ida Kallioinen/Elounelma

Kulta Suomenpienhevosten mestaruus, kenttäratsastus
Ida Kallioinen/Elounelma

Kulta Shetlanninponien mestaruus, valjakkoajo
Päivi Valtonen/Aarteen Viuhti 1238 SH

Pronssi Shetlanninponien mestaruus, valjakkoajo
Laura Rinne/Niemenpellon Mimosa 1219 SH

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Johanna Valmunen/Mr. Proyecto xx

Pronssi Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Paula Polojärvi/Damazy II

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Hanna Mäkinen/Goldencoast Countess

Pronssi Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Wilma Mäkelä/Flower Marina 80 W

Hopea Vakka Cup esteratsastus, ponit
Wilma Mäkelä/Mirotka

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, ponit
Riina Rantanen/Stonecastle's Wild Prince

Kulta Vakka Cup esteratsastus, hevoset
Johanna Valmunen/Liptonella

2013

Hopea L-S esteratsastuksen aluejoukkuemestaruus
Johanna Pirilä/Kirina, Jenni Putro/Elegia Sara, Juulia Rannus/Cosanto, Jessica Virtanen/Vihar

Hopea valtakunnallinen aluetasonmestaruus valjakkoajo, ponit
Laura Rinne/Elounelma

Hopea Suomenpienhevosten koulumestaruus, juniorit
Ida Kallioinen/Elounelma

Pronssi Suomenpienhevosten koulumestaruus, seniorit
Laura Rinne/Elounelma

Hopea Shetlanninponien mestaruus, kouluratsastus
Ida Kallioinen/Junibackens Madicken 1218 SH

Pronssi Shetlanninponien mestaruus, valjakkoajo
Laura Rinne/Niemenpellon Mimosa 1219 SH

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Ida Kallioinen/Nike II

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Ida Kallioinen/Stonecastle's Wild Prince

Pronssi Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Ida Kallioinen/Niemenpellon Mimosa 1219 SH

Hopea Vakka Cup esteratsastus, ponit
Ida Kallioinen/Eolina 269 RUSS

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, hevoset
Johanna Valmunen/Liptonella

 

2012

Hopea valtakunnallinen aluetasonmestaruus valjakkoajo, ponit
Päivi Valtonen/Manuell Halerolls

Hopea Shetlanninponien mestaruus, kouluratsastus
Ida Kallioinen/Kitos

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Ida Kallioinen/Kitos

Pronssi Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Ida Kallioinen/Stonecastle's Wild Prince

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, ponit
Jessica Virtanen/Pocahontas II

 

2011

Hopea L-S aikuismestaruus esteratsastus
Raisa Mettala/Naskaari

Kulta L-S aluemestaruus valjakkoajo, ponit
Laura Kallioinen/Kitos

Pronssi Shetlanninponien mestaruus, kouluratsastus
Ida Kallioinen/Kitos

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Ida Kallionen/Kitos

Pronssi Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Ida Kallionen/Eolina

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Jarna Aaltonen/His Heiress

Pronssi Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Jonna Sura/Maroni

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Ida Kallionen/Eolina

 

2010

Kulta L-S aikuismestaruus esteratsastus
Tiia Jäsperlä/Sangria

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Siiri Kaskinen/Puteri

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Jonna Sura/Maroni

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, ponit
Paula Polojärvi/Rjurik

 

2009

Hopea L-S aikuismestaruus esteratsastus
Henna Ojalehto/Kongas-Reeti

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, juniorit
Anni Salo/Linnanvouti

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, seniorit
Laura Kallionen/Linnanvouti/Wasaborg's Victor

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, seniorit
Mona Ala-Pietilä/Arhimedes

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, juniorit
Anette Lindström/Vimorix

Hopea Vakka Cup esteratsastus, seniorit
Henna Ojalehto/Kongas-Reeti

 

2008

Kulta L-S kouluratsastuksen aluejoukkuemestaruus
Elisa Pirilä/Casper V, Christine Santanen/Rico, Anu Teinilä/Oms, Charlotte Kragh Thuesen/Lotus V

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Anu Teinilä/Weston Regal

 

2007

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Anniina Malinen/Candy Casper

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Christine Santanen/Rico

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Anu Heinonen/Weston Regal

Kulta Vakka Cup esteratsastus, ponit
Tilda Bergström/Dream Scott

 

2006

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Jonna Sura/Maroni

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Laura Kallionen/Rosiro

Kulta Vakka Cup esteratsastus, ponit
Minna Lehtinen/Lippet

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, ponit
Tilda Bergström/Dream Scott

Hopea Vakka Cup esteratsastus, hevoset
Henna Ojalehto/Kongas-Reeti

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, hevoset
Maiju Karhula/Wunder Kinder

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, hevoset
Johanna Pirilä/Dorian II

 

2005

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Noora Vahter/Charly

Hopea Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Jonna Sura/Maroni

Hopea Vakka Cup esteratsastus, ponit
Riikka Nieminen/Lippet

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, ponit
Emmi Hellsten/Lippet

 

2004

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Laura Ahtiainen/Yamacraw

Pronssi Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Heidi Aulin/Sarah-Hanna

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, hevoset
Päivi Valtonen/Sangria

Kulta Vakka Cup esteratsastus, ponit
Emmi Hellsten/Lippet

Hopea Vakka Cup esteratsastus, ponit
Riikka Nieminen/Lippet

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, ponit
Ida Bergström/Sarah-Hanna

Kulta Vakka Cup esteratsastus, hevoset
Tiia Jäsperlä/Sangria

Hopea Vakka Cup esteratsastus, hevoset
Eveliina Hellset/Domina Diva

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, hevoset
Päivi Valtonen/Sangria

 

2003

Kulta Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Heidi Aulin/Yamacraw

Pronssi Vakka Cup kouluratsastus, ponit
Emmi Hellsten/Burton Romeo

Kulta Vakka Cup esteratsastus, ponit
Emmi Hellsten/Lippet

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, ponit
Essi Lundman/Sarah-Hanna

Kulta Vakka Cup esteratsastus,hevoset
Nina Stallbacka/Vestochka

Hopea Vakka Cup esteratsastus,hevoset
Charlotte Santanen/Café Au Lait

Pronssi Vakka Cup esteratsastus, hevoset
Tiia Jäsperlä/Sangria

 

 

©2018 Uudenkaupungin Ratsastajat ry - suntuubi.com